G. Paluckas: valdantieji turi vienintelę išeitį – įvykdyti tai, ką pažadėjo

G. Paluckas: valdantieji turi vienintelę išeitį – įvykdyti tai, ką pažadėjo

Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas sako, kad partija svarstytų palaikyti kitų metų biudžetą tik su viena sąlyga: mokytojams, dėstytojams, medikams, kultūrininkams ir ugniagesiams raštu duoti įsipareigojimai turi būti įvykdyti.

„Mes pasiruošę savo balsais uždengti tą pasitikėjimo duotu valdžios žodžiu bedugnę, jei į mūsų pastabas premjeras atkreips dėmesį. Masiniai streikai nereikalingi niekam – nei mokytojams, nei tėvams, nei medikams, nei pacientams. Ši pasitikėjimo krizė iš pamatų gali sugriauti ne tik šiuos valdančiuosius, bet ir turėti politinį aidą ir kitų metų rinkimuose“, - teigia G. Paluckas.

Žmonės pyksta ir dėl principo, kad galima manipuliuoti savo įsipareigojimais ir žadinti nerealius lūkesčius siekiant politinio reitingo taškų.

Politikas priduria, kad nepasitenkinimą reiškiančios viešojo sektoriaus grupės pyksta ne vien dėl nedidėjančių, kaip žadėta, algų.

„Žmonės pyksta ir dėl principo, kad galima manipuliuoti savo įsipareigojimais ir žadinti nerealius lūkesčius siekiant politinio reitingo taškų. Svarbiausias uždavinys šiandien – gelbėti pasitikėjimo valdžios žodžiu likučius. Ištisoms viešojo sektoriaus grupėms buvo ne šiaip pažadėta, buvo įsipareigota raštu. Išeitis čia vienintelė – tie įsipareigojimai turi „gulti“ į biudžeto projektą“, - teigia G. Paluckas.

Primename, kad Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga paskelbė apie būsimą streiką, jei duoti įsipareigojimai nebus įvykdyti.

Lietuvos medikų sąjūdžio atstovai taip pat neatmeta streiko galimybės.

Aukštųjų mokyklų profsąjungų susivienijimo atstovai šią savaitę pranešė, kad svarsto jungtis prie pedagogų organizuojamo streiko.

Kultūros ir meno darbuotojai yra kreipęsi į Vyriausybę, kultūros bei švietimo ministrus, prašydami vykdyti pažadus ir didinti jų darbo užmokestį.

Nepasitenkinimą reiškia ir ugniagesiams atstovaujamos profesinės sąjungos.

Politiką galite sekti  

Susiję straipsniai

Close