Pradėdamas spręsti gyventojų problemas visada galvoju, kad viskas pavyks. Deja, optimizmas dažnokai nepasiteisina
Štai ir dabar. Kreipėsi vienos gatvės gyventojai, kurie negali saugiai išvažiuoti ir įvažiuoti į gyvenamųjų namų kiemus, nes įvažiavimai nuolat užstatomi miestiečių automobiliais, o šiems visai nesvarbu, kad nuo metų pradžios įsigaliojo Kelių eismo taisyklės, kurios draudžia taip elgtis.Kreipiausi į miesto savivaldybę prašydamas įrengti ženklą “Stovėti draudžiama”. Labai operatyviai gautame atsakyme teigiama, kad ženklo niekas neįrengs, nes Šiaulių miesto savivaldybė neriboja eismo ir/ar parkavimo gatvėse gyventojams”. “Informuojame, kad dėl netvarkingai statomų automobilių gatvėje, gyventojai gali kreiptis į Lietuvos kelių policijos tarnybą”.

“Informuojame, kad gatvėje kelio ženklas Nr. 333 „Stovėti draudžiama“ įrengiamas nebus”
Pasinaudojau savivaldybės patarimu ir kreipiausi į Policiją.

Atsakymą iš anksto įtraukiu į 2022 metų nustebinusių atsakymų į paklausimus trejetuką
Pirmiausiai nurodoma, kad atsakomybė už kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymą numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso. Tyrimus atlieka bei protokolus surašo tiek policijos pareigūnai, tiek savivaldybių administracijų tarnautojai. Savivaldybė apie tai kukliai nutylėjo, o gal nežinojo 
Vėlesnės rekomendacijos tiesiog pribloškė
“Rekomenduojame visus užfiksuotus KET pažeidimus teikti per policijos elektroninių paslaugų sistemą. KET pažeidimas turi būti tinkamai užfiksuotas, t. y. duomenys apie pažeidimą turi būti pateikti tiksliai. Pateiktose foto nuotraukose turi matytis automobilio valstybinis numeris, bendras vaizdas (automobilio ir teritorijos, kurioje jis pastatytas), tikslus laikas ir data, pažeidimo vieta (tikslus adresas). Pateikdami visą anksčiau išvardintą medžiagą taip pat apibūdinkite koks KET pažeidimas padarytas.”




Kai supažindinau su atsakymu besikreipusius gyventojus, šie manęs paklausė:Ar ir baudas turėsime pažeidėjams skirti patys, jei turime nustatyti, koks Kelių eismo taisyklių pažeidimas padarytas? 

Labiausiai “pralinksmino” atsakymo pabaiga, kurioje policija dėl ženklo įrengimo siūlo kreiptis į savivaldybę
Kaip sakoma, nuo einošiaus prie keipošiaus. Taip ir supranti, kodėl gyventojai net nebando problemų spręsti savo jėgomis. Kaip gi jas išspręsi pats, jei net savivaldybės tarybos nariui nepavyksta 




