Įvyko eilinis miesto tarybos posėdis

Įvyko eilinis miesto tarybos posėdis

Ar švietimas vis dar prioritetas?

Liūdna, ir kyla nerimas, jog mūsų miestas skuba į švietimo naikinimo, nepagarbos mokytojui ir švietimo įstaigos vadovui, o svarbiausia - nemeilės ir abejingumo vaikui traukinį. Pasirodo, viską galima daryti, prisidengus modernumo skraiste, mojuojant taupymo vėliava. Lapkričio 8 d. miesto Tarybos posėdyje penkerių metų kadencijai patvirtintas Moksleivių namų direktorius, kuris tuo pačiu metu dirbs ir ,,Sandoros“ progimnazijos direktoriumi. Dirbs laisvu grafiku?! Taupysime pinigus? Vargu. Bet ar realu, kad skirtingo tipo įstaigoms, kur reikėtų dirbti su kiekvienu vaiku, diegti švietimo kokybę, kurti bendradarbiavimo kultūrą galės dirbti atbėgantis nežinia ko ir kam žmogus? Kaip jį ras tėvai ir mokytojai? O gal problemų nebeturime, kad galime žaisti niekuo nepagrįstus žaidimus ir negalvoti apie pasekmes? Kas atsakys už rezultatus? O gal nebesvarbios nei vertybės, nei tarpusavio santykiai, nei ugdymo kokybė? Gal švietimo įstaigos direktorius tokia menkavertė figūra, kad jo gali ir visai nebūti?

Kaip remsime smulkųjį verslą?

Ne kartą esame girdėję politikų, valdžios žmonių kalbas apie smulkiojo verslo rėmimą, visiems vienodų, kuo palankesnių sąlygų sudarymą darbo vietų steigimui. Gaila, bet žodžiai ir veiksmai dažnokai skiriasi. Tarybos posėdyje pritarta, kad būtų naikinama nuomos sutartis Centro poliklinikos patalpose su seniausia miesto vaistine ,,Valerijonu“, kuri niekada nepažeidė jokių nuomos sąlygų, savo veikla garsino Šiaulius, o sutartis būtų teisėtai pasibaigusi 2019 metų pabaigoje. Tuomet būtų galima skelbti naują konkursą šių patalpų nuomai. Socialdemokratai nebuvo išgirsti, nugalėjo kai kurių politikų viltis lengvai pasipelnyti.

Tarybos posėdyje nuspręsta uždaryti ,,Dubijos svetainę“, nes esama prekybos taisyklių pažeidimų. Tokių prekybos vietų yra ir daugiau, bet jos paliktos gyvuoti ir toliau. Kodėl? Kas jas saugo?

Žinoma, turime pasidžiaugti, kad priimtas Socialdemokratų frakcijos teiktas sprendimas sumažinti rinkliavos kainą gėlininkams prie Ginkūnų ir Donelaičio kapinių žiemos sezono metu, kai pirkėjų gerokai sumažėja. Dėl sprendimo mažinti kainas teko gerokai pakovoti, nes daliai Tarybos narių smulkieji verslininkai, sukuriantys darbo vietas, sunkiai dirbantys, tikrai nerūpi. Šį kartą socialdemokratų logika įtikino Tarybos daugumą ir gėlininkai gyvens bent kiek lengviau.

Close