Policijos tyrimas veda į savivaldybę

Policijos tyrimas veda į savivaldybę

Šiaulių policijos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurio metu buvo nustatinėjami asmenys, Facebook socialiniame tinkle organizavę patyčias prieš buvusį Seimo narį Edvardą Žakarį ir kitus regėjimo negalę turinčius asmenis. Tyrimas nuvedė į Šiaulių savivaldybę.

Atliekant kompiuterinės įrangos poėmius ir apklausiant įtariamuosius, buvo nustatinėjami asmenys, kurie, prisidengę fiktyviais vardais, ilgą laiką viešojoje erdvėje tyčiojosi iš E. Žakario, nevengdami įžeidimų kenčiantiems regėjimo negalę.

„Prie to aš jau įpratęs ir nebeimu į širdį. Feisbukas pritvinkęs piktų žmonių patyčių, nuo kurių ne kiekvienas gali apsiginti. Jeigu jie šaiposi iš silpnai matančių ar visai nematančių, vadindami „akliukais”, tai kaip jie vadina turinčius proto negalę? - klausia E. Žakaris. - Bet mane labiausiai pribloškė žinia, apsiginti negalinčius žmones menkina ne gatvės chuliganai, o politikai, viešai deklaruojantys rūpestį visais šiauliečiais”.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad prisijungimus prie socialinio tinklo paskyros, kur užfiksuoti išpuoliai prieš E. Žakarį ir neįgaliuosius, davė pats Šiaulių miesto meras. Jis minėtoje paskyroje gausiai reklamuojamas.

Jau skelbta, kad E. Žakaris laimėjo bylą teisme prieš „Lietuvos ryto” žurnalistą G. Šiuparį, kuris pripažintas atsakingas už patyčias socialinėje erdvėje ir iš jo priteista per 1000 eurų.

„Jaučiuosi kaip tas, kurį bandė sudeginti ant laužo”, - sako E. Žakaris, kuris tikisi, kad jo kova su patyčiomis internete paskatins netylėti ir kitus - tiek vaikus, tiek suaugusius.

Close