Socialdemokratai laukia vyriausybės institucijų reakcijos – ar viskas gerai, kai vidury dienos gatvėje spardomas vaikas

Socialdemokratai laukia vyriausybės institucijų reakcijos – ar viskas gerai, kai vidury dienos gatvėje spardomas vaikas

Socialdemokratai ragina Premjerą, Teisingumo, Socialinių reikalų ir darbo, Vidaus reikalų ministrus reaguoti į realią situaciją dėl nepilnamečių smurto ir patyčių masto. Vaikų smurto vis daugėja, o tokie atvejai, tokie kaip internetinėje erdvėje išplatinti Panevėžio gatvėje žiauriai spardomos mergaitės vaizdai šokiruoja visuomenę ir atspindi grėsmingai blogėjančią situaciją.

„Tarptautinė statistika rodo, kad mūsų vaikai, lyginant su kitomis šalimis, jaučiasi kone labiausiai psichologiškai pažeidžiami. Dabar matome vis žiaurėjančius nusikaltimus ir smurtą, bujojantį nebaudžiamumą, ypač nepilnamečių, tai rodo, kad vaikų teisių apsauga ir priemonės kol kas yra popierinės, akivaizdu , kad jos neatliepia į realijas, kurios žiaurios ir skaudžios“, - sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Dabartinė teisinė sistemą vaikų smurto atvejais labiausiai apsaugo ir gina smurtautoją, o auka nukenčia keliskart.

Socialdemokratai atkreipia dėmesį, kad dabartinė teisinė sistemą vaikų smurto atvejais labiausiai apsaugo ir gina smurtautoją, o auka nukenčia keliskart – vaikas, kaip ir Panevėžio atveju, žiauriai sumušamas, tuomet to mušimo vaizdai išplatinami viešoje erdvėje. Jeigu vaikas pasiskundžia – jo laukia daugybė apklausų, per kurias jis iš naujo išgyvena situaciją, jo tėvai turi samdytis advokatą. Tuo tarpu smurtautojus įstatymas visiškai apsaugo nuo tapatybės atskleidimo, nuo pirmos apklausos valstybė suteikia advokatą ir panašiai.

Matom, kaip auga laisvų, jokių visuomenės normų ar taisyklių nepaisančių paauglių karta.

„Pamačius vaizdus iš Panevėžio – tampa visiškai aišku, kad gatvėje vidury dienos mergaitę spardančios paauglės jaučiasi nebaudžiamos ir prieš nieką neatsakingos, o suaugusiųjų sugalvotos smurto ir patyčių prevencijos programos joms arba neįdomios, arba jos nieko apie tai negirdėję. Matom, kaip auga laisvų, jokių visuomenės normų ar taisyklių nepaisančių paauglių karta. Laukiame smurto ir patyčių prevencijos programas įgyvendinančių institucijų ir atsakingų ministerijų reakcijos. Ar jiems atrodo čia viskas gerai?“ – į vyriausybės institucijas kreipiasi Seimo socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Sysas.

Pasak socialdemokratų, po to, kai buvo policijoje panaikinti nepilnamečių įgaliotiniai, kurie pažinojo kone kiekvieną problemų turinčią šeimą, vaiką, užsiėmė prevencija, situacija šalyje dėl nepilnamečių nusikalstamumo tik prastėja.

„Vaikai atsakomybės nesuvokia, ignoruoja taikomas priemones. Jau dabar net tėvai skundžiasi, kad nesusitvarko su paaugliais, mokyklos daugeliu atvejų nekontroliuoja jų elgesio. Neveikia sistema, o dėl to kenčia mūsų vaikai“, - teigia G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close