Socialdemokratai siūlo kelti dėstytojų ir mokslininkų algas nuo sausio

Socialdemokratai siūlo kelti dėstytojų ir mokslininkų algas nuo sausio

Seimo Socialdemokratų partijos frakcija Seime registruoja pasiūlymą atnaujintam biudžeto projektui – siūloma dėstytojų ir mokslininkų algas didinti dešimtadaliu nuo kitų metų sausio, o ne nuo rugsėjo, kaip numato Vyriausybė.

„Valdantiesiems, matyt, tik tokiu būdu įmanoma priminti, kokius įsipareigojimus jie pasirašė ir ko nesilaiko. Todėl teikiame tokį siūlymą. Pirma, Vyriausybė pati raštiškai įsipareigojo kelti algas viešojo sektoriaus darbuotojams nuo 2020 metų. Antra, toks siūlymas buvo pateiktas  ir pirminiam biudžeto projektui“, – sako Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Kalbant apie švietimą, tai ir valstybėje, ir biudžete ši sritis turi būti neabejotinu prioritetu.

Socialdemokratų frakcija, susitikusi su kelioms dienoms uždaryto Vilniaus universiteto (VU) vadovais ir švietimo profesinėmis sąjungomis, palaiko mokytojų, dėstytojų, mokslininkų, ugniagesių ir kitų viešojo sektoriaus grupių protestus ir reikalavimus dėl atlyginimų kėlimo.

„Nedidinant atlyginimų viešojo sektoriaus darbuotojams ir negerinant jų darbo sąlygų, kyla grėsmė švietimo, sveikatos ir socialinės apsaugos, priešgaisrinės apsaugos ir kitų viešųjų institucijų tolesniam efektyviam veikimui ir ateičiai. O kalbant apie švietimą, tai ir valstybėje, ir biudžete ši sritis turi būti neabejotinu prioritetu“, – sako Seimo opozicijos lyderis Julius Sabatauskas.

Kaip pastebi socialdemokratai, susitikime su protestą paskelbusio ir dėl to uždaryto VU atstovais paaiškėjo, kad aukščiausios kvalifikacijos akademinio darbuotojo – profesoriaus – alga VU yra 1304 eurai „į rankas“, o pradedančiųjų mokslininkų – jaunesniųjų asistentų – siekia 690 eurų. Kitų darbuotojų atlyginimai nesiekia rinkos vidurkio.

Protestuojantys dėstytojai ir mokslininkai reikalauja, kad būtų vykdomi valdančiųjų pasirašyti įsipareigojimai, ir atlyginimai būtų keliami ne nuo kitų metų rugsėjo, o nuo sausio.

Susiję straipsniai

Close