V. Blinkevičiūtė: valstybės pagalba žmonėms turi būti ženklesnė

V. Blinkevičiūtė: valstybės pagalba žmonėms turi būti ženklesnė

Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė laikosi nuomonės, kad valstybės vaidmuo per koronaviruso krizę turėtų būti didesnis, o pagalba žmonėms – ženklesnė.

Socialdemokratė siūlo skirti didesnes išmokas tiems, kurie karantino metu nukentėjo labiausiai.

„Valstybei tenka didžiulis, esminis, svarbiausias vaidmuo. Dabar, kai iš esmės vyksta karas, nemažos dalies ir verslininkų, ir darbuotojų, ir nedirbančiųjų akys nukrypo į valstybę: kaip, kokią pagalbą ji skirs? Panašius planus padėti verslui ir gyventojams taiko visos ES valstybės. Problema ta, kad Lietuva vėlavo su realiais veiksmais“, - teigia Socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotoja.

Jeigu savarankiškai dirbantiems siūloma parama būtų ženklesnė, galima būtų nebeieškoti sprendimo dėl vadinamųjų „nuomos atostogų“. Dalį pinigų žmonės taupiai naudotų vartojimui, o dalį išmokos – nuomai apmokėti.

V. Blinkevičiūtė akcentuoja, kad valstybės pagalba turi būti reali.

„Pavyzdžiui, savarankiškai dirbusiam žmogui 257 eurų per mėnesį karantino metu yra per maža pagalba. Ir Europos Parlamentas, ir Europos Komisija primygtinai prašo valstybių bent jau krizės metu netaupyti, užtikrinti žmonėms minimalias pajamas“, - sako V. Blinkevičiūtė.

Primename, kad socialdemokratai kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį ragindami savarankiškai dirbantiesiems numatytą 257 eurų paramą per mėnesį didinti iki 514 eurų.

„Jeigu savarankiškai dirbantiems siūloma parama būtų ženklesnė, galima būtų nebeieškoti sprendimo dėl vadinamųjų „nuomos atostogų“. Dalį pinigų žmonės taupiai naudotų vartojimui, o dalį išmokos – nuomai apmokėti. Tiesa, siūlome peržiūrėti ir patikslinti į šią paramą galinčiųjų pretenduoti ratą. Pavyzdžiui, į savarankiškai dirbančiųjų apibrėžimą patenka advokatai, notarai, antstoliai“, - yra sakęs partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Kreipimasis į LR Vyriausybės vadovą (visas dokumentas)

Susiję straipsniai

Close