Informacija iš Tarybos nario priimamojo

Informacija iš Tarybos nario priimamojo

2021 m. rugsėjo 2 d. vykusiame pasitarime, kuriame dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės ir VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro atstovai, aptarta nelegalaus atsikratymo atliekomis prie bendro naudojimo konteinerių problematika. Po pasitarimo ŠRATC   pasiūlė miesto savivaldybei suderinti bendras pozicijas problemos sprendimui. Išvardintos 6 pozicijos. Viena iš šių pozicijų stulbina cinizmu.

“2. Ieškoti teisinių galimybių priskirti bendro naudojimo konteinerius konkrečiai namų grupei, tokiu būdu atsakomybę už nelegalių atliekų sutvarkymą siejant su tų namų gyventojais.”

Kaip konkrečių daugiabučių namų gyventojai, kurie neretai vienas kito net nepažįsta sugebės atskirti, kuris atliekas į atviroje vietoje stovintį konteinerį nešantis žmogus yra nelegalas? Ar turėsime vienas iš kito prašyti gyvenamosios vietos deklaracijos dokumentų? O gal kartu su aplinkos prižiūrėtoju turėsime samdyti žmones konteinerių nuo nelegalų saugojimui? Ir šitą darbą mums žada “priskirti” teisinėmis galimybėmis. Ko gero ŠRATC, prieš įtaisydamas naują atsakomybę gyventojams, turėtų dažniau tuštinti perpildytus senuosius atliekų konteinerius, pagaliau įveiklinti ilgą laiką stovinčius be darbo požeminius konteinerius ir bent jau aptverti konteinerių aikšteles. O gal šios bendros pozicijos sugalvotos tik tam, kad būtų pateisintas eilinis atliekų išvežimo mokesčio vartotojams padidinimas?

Close