Savivaldybės tarybos posėdyje - nuo administracijos direktoriaus pavaduotojo atstatydinimo iki viaduko statybos Zokniuose

Savivaldybės tarybos posėdyje – nuo administracijos direktoriaus pavaduotojo atstatydinimo iki viaduko statybos Zokniuose

Administracijos direktoriaus pavaduotojas nebuvo atstatydintas

Tarp 52 klausimų, įrašytų į miesto Tarybos posėdžio darbotvarkę, - netikėtas Mero teikimas atstatydinti Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Marijų Veličką. Pagrindine atstatydinimo priežastimi nurodoma tai, kad  dvi jo bendrapartietės su kitais Tarybos nariais pasirašė dokumentą dėl nepasitikėjimo meru A. Visocku, vicemeru D. Griškevičium, administracijos direktorium A. Bartuliu. Atstatydinimo motyvas menkas, o dar keisčiau atrodo Mero pasakojimas, kad jis jau prieš Tarybai teikdamas M. Veličkos kandidatūrą į administracijos direktoriaus pareigas žinojo apie kažkokius prastus šio asmens darbelius, bet jų Tarybai neįvardijo nei tada, nei dabar. Kandidatūros teikimo metu Tarybos nariai buvo įtikinėjami, koks puikus tai kandidatas. Kodėl apgaudinėjami Tarybos nariai? Tiesa, dabartinio Tarybos posėdžio metu paminėta ir netinkama J. Janonio gimnazijos remonto darbų priežiūra, dėl kurios miestas gali patirti nuostolių. Tarybos narių neįtikino mero nemotyvuotas noras bet kokia kaina atsikratyti neįtinkančio administracijos direktoriaus pavaduotojo.

 

Pritarta 2015-2024 metų strateginio plėtros plano įgyvendinimo 2015-2017 m. programai

Praėjusiame tarybos posėdyje strateginio plėtros plano įgyvendinimo 2015-2017 m. programai nebuvo pritarta argumentuojant, kad ataskaita parengta atmestinai, daugybėje punktų pažymėta, kad apie įvairias sritis nėra duomenų, joje daug loginių klaidų. Stebina, kad nė kiek nepakoreguotai ataskaitai šį kartą buvo pritarta.

 

Viaduko projektui Zokniuose pritarta

Nemažai  diskusijų sukėlė sprendimo projektas dėl viaduko virš geležinkelio Zoknių gyvenamajame rajone statybos. Dauguma Tarybos narių supranta, kad šiuo metu 8 mln. eurų kainuojantis viadukas nėra aktualiausia problema, kurią reikėtų skubiai spręsti. Nors sprendimo projekte numatyta, kad miestas prisidėtų iki 30 proc. numatytos sumos, o kita dalis būtų gauta iš valstybės, posėdžio metu ne vienas kalbėjusysis argumentavo, kad kur kas svarbiau būtų remontuoti viaduką Žemaitės gatvėje, rūpintis kitomis galimybėmis, bet nėra tam parengtų projektų, todėl siekiant neprarasti valstybės skiriamų pinigų Zoknių viaduko statybai pritarta.

Close