Socialdemokratai nepalaiko vyriausybės programos – vyko didelė drama, išėjo šnipštas

Socialdemokratai nepalaiko vyriausybės programos – vyko didelė drama, išėjo šnipštas

Seimui balsuojant dėl naujos sudėties vyriausybės, Seimo socialdemokratų frakcija nepalaikė jos programos.

Seimo socialdemokratų frakcijos nariams akivaizdu, kad  naujai suformuota vyriausybė nesprendžia ir nesirengia spręsti socialinės atskirties klausimo, taip pat problemų netgi daugiausia jų turinčiose srityse.

Vyriausybė savo priemonių plane atlyginimų didinimą viešajam sektoriui nukėlė net 2025 metams.

„Matome, kad viešojo sektoriaus atlyginimai taip ir paliekami „įšalo“ būklėje, nes vyriausybė savo priemonių plane atlyginimų didinimą viešajam sektoriui nukėlė net 2025 metams. Tai reiškia, kad net ne kitai, o dar po jos ateisiančio Seimo kadencijai. Ši vyriausybė nusiteikusi tiesiog ramiai paplūduriuoti iki Seimo rinkimų“, - sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

Pasak J. Sabatausko, pagrindas kelti viešojo sektoriaus atlyginimus atsirastų didinant bazinį algos dydį, tačiau nei ligi šiol S. Skvernelio vadovaujama, nei naujoji vyriausybė nesudaro jokių galimybių didinti bazinį dydį.

Socialdemokratai nusivylę šios vyriausybės formavimo principu, kai derybos vyko tik dėl to, kam atiteks kokie postai, o vertybės ir programos nuostatos liko tik derybų priedanga.

„Vyko didelė drama, o išėjo šnipštas. Vyko prekyba postais. O dabar, kai reikia dirbti,  šios vyriausybės ketinimus iš tikrųjų įvardijo būsimasis ministras J. Narkevičius, pareiškęs „stengsimės“, - sako socialdemokratas Algirdas Sysas.

Susiję straipsniai

Close