Informacija iš tarybos nario priimamojo

Informacija iš tarybos nario priimamojo

Metų pradžioje miesto meras ir administracijos direktorius ne kartą reiškė pasitenkinimą didėjančiu miesto biudžetu bei nemažomis ES lėšomis, skirtomis projektams finansuoti. Malonu buvo klausytis, bet… Lėšų daug, o apetitas auga bevalgant. Tad kodėl neprisidūrus šiauliečių sąskaita.

Ne taip seniai valdančiųjų balsais dvigubai padidintas automobilių statymo mokestis, padidėjo geriamojo vandens  ir nuotekų šalinimo kaina, o ketvirtadienį vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta nuo 2022 m. dar kartą didinti automobilių statymo mokestį. Didžiausiu pasityčiojimu iš miesto gyventojų laikau sprendimo projekto dalį, kurioje numatyta, jog gyventojams, kurių automobiliai netilps daugiabučio kieme, bus suteikta galimybė savo automobilį laikyti gatvėje net su 50 proc. nuolaida.

Dar viena nemaloni žinia-įvesta infrastruktūros plėtros įmoka, kurią nuo liepos 1 d. turės mokėti norintys statyti ar rekonstruoti pastatus fiziniai bei juridiniai asmenys. Jei statinys bus statomas prioritetinėje miesto vietoje už 1 kvadratinį metrą teks mokėti 12 eurų, jei neprioritetinėje-10. Tiesa, Verslo taryba, į kurios sudėtį įeina miesto meras ir administracijos direktorius su pavaduotojais, galės siūlyti savivaldybės tarybai, kurios didžiąją dalį sudaro mero vadovaujama valdanti koalicija kai kuriuos statytojus atleisti nuo infrastruktūros įmokos.

Iki rugsėjo 2 d. Tarybos posėdžių nenumatyta, tad šiauliečiai gali trumpam atsipūsti. Kol valdžia atostogauja, naujų mokesčių nebus. Norėtųsi tik, kad tokiu karštu miestas neskendėtų dulkėse, šiukšlėse ir žolėse.

Close